flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Компетенція та нормативно-правові засади діяльності Городищенського районного суду

 

Городищенський районний суд Черкаської області – місцевий загальний суд І-інстанції, відноситься до судів загальної юрисдикції, знаходиться за адресою: м. Городище, вул.1 Травня,9, поштовий індекс 19500.

Здійснення правосуддя та організаційна діяльність у Городищенському районному суді, визначаються Законом України «Про судоустрій і статус суддів» № 2453-VI від 7 липня 2010 року.

Городищенський районний суд розглядає цивільні, адміністративні, кримінальні справи та справи про адміністративні правопорушення. 

Городищенський районний суд складається із п'ятьох суддів і очолюється головою суду. 

Правовий статус суддів, голови суду, заступника голови суду визначено Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Голова місцевого суду, його заступник призначаються на адміністративні посади строком на п’ять років із числа суддів цього суду та звільняються з посад Вищою радою юстиції за поданням відповідної ради суддів. Суддя не може обіймати одну адміністративну посаду в одному й тому ж суді більш як два строки підряд.

Суддя у своїй діяльності є незалежним, недоторканим. Свою діяльність здійснює незалежно від будь-якого впливу, тиску або втручання. Права судді, пов’язані із здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, процесуальним та іншими законами.

Cуддя має право брати участь у суддівському самоврядуванні для вирішення питань внутрішньої діяльності суду.

Професійні судді обіймають посаду безстроково і перебувають на посаді до досягнення 65 років.

Районний суд поряд із здійсненням правосуддя проводить також роботу, спрямовану на вивчення і узагальнення судової практики. Узагальнення судової практики є комплексним дослідженням різноманітних сторін діяльності суду, в якій виділяються напрямки аналізу:

а) статистичних даних, що характеризують злочинність і судимість, вивчення відомостей про умови виховання, спосіб життя та особу засудженого, встановлення причин і умов, що сприяли вчиненню злочину;

б) справ, повернених на додаткове розслідування, і процесуальних підстав повернення; справ, рішення з яких скасовано вищим судом, і процесуальних підстав для скасування;

в) ефективності організації роботи в цілому суду, суддів і апарату суду.

Результати узагальнення судової практики спрямовані на розробку пропозицій щодо вдосконалення роботи по попередженню правопорушень, правозастосовної діяльності суддів даного суду і організації роботи суду.

Городищенський районний суд в своїй діяльності керується нормативно-правовими актами: Конституцією України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів» № 2453-VI від 7 липня 2010 року, Законом України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011р., Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінальним процесуальним кодексом України, Кодексом України адміністративного судочинства, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді, затвердженою Наказом Державної судової адміністрації України від 27.06.2006 року № 68, Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженим Рішенням ради суддів України 26.11.2010 р. № 30, погодженим Головою Державної судової адміністрації 26.11.2010 року та іншими чинними законними і підзаконними нормативними актами.

При розгляді судових справ суд застосовує положення Постанов Пленуму Верховного Суду України, а також практику Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України, неухильно дотримується принципів і норм міжнародного права, які є частиною національного законодавства України.