У всіх областях України завершується встановлення обладнання, необхідного для оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон. Розпочалося також планове навчання працівників ДМС, наприкінці грудня буде проведено заліки. Про це заявив Голова Державної міграційної служби України Сергій Радутний під час брифінгу 10 грудня 2014 року.
Процедура оформлення майже не зміниться, громадянинові лише необхідно буде поставити підпис на спеціальному електронному планшеті та прикласти пальці рук до сканера для внесення до чіпу відбитків.
Закордонні паспорти, оформлені до 1 січня 2015 року, зберігатимуть чинність до завершення строку їх дії, замінювати їх на біометричні не обов’язково. Окрім того, кожен громадянин України зможе і після 1 січня 2015 року оформити звичайний (без чіпу) паспорт для виїзду за кордон, а також відмовитися від внесення на чіп відбитків пальців рук.
Зовні біометричні паспорти майже не відрізнятимуться від закордонних паспортів, які громадяни України мають зараз. Однак у форзац документа буде вшитий спеціальний чіп із електронними даними власника (окрім тих, що є на сторінках нинішнього закордонного паспорта українця, будуть ще й такі, як: місце реєстрації, сімейний стан, відомості про видачу приватизаційних документів). На цей чіп також будуть внесені оцифровані відбитки пальців власника, вираз обличчя і підпис).
Біометричні паспорти видаватимуть у тих же центрах з надання адміністративних послуг, що й закордонні паспорти. В Україні таких нині більше півсотні.
Водночас, з 1 січня 2015 року ніхто не зобов’язуватиме українців переходити на біометричні паспорти в обов’язковому порядку. Паспорт «старого зразка» можна буде також вільно використовувати. Проте безвізовий режим діятиме лише для тих українців, які матимуть біометричні паспорти.
Дітям з 1 січня видаватимуться закордонні паспорти, а не проїзні документи дитини, як було до цього часу. Діти до 16 років отримуватимуть паспорт строком на 4 роки, з 16 років – на 10 років.
Закордонні паспорти з 1 січня оформлюватимуться протягом 20 робочих днів у звичайному режимі, та протягом 7 робочих днів у прискореному, зі сплатою подвійного розміру платежів до державного бюджету України.