В Мін’юсті виступають за підвищення вимог до кандидатів на посаду судді, зокрема за збільшення вікового цензу з 25-ти до 30-ти років, а також необхідного мінімального стажу у галузі права з 3-ох до 5-ти років.
Про це йшла мова в ході круглого столу в Міністерстві, повдіомляє “
ЗіБ” з посиланням на Мін’юст.
Міністерство юстиції також підтримує ідею А.Яценюка про триланкову систему судів з одночасним проведенням переатестації усіх суддів. Однак при цьому необхідно забезпечити усунення політичного впливу на процеси добору, кар’єри та відповідальності суддів.
За словами заступника Міністра юстиції Ігора Бондарчука, вказані функції, а, відповідно, і відповідальність за дії суддів, має перебрати на себе Вища рада юстиції.
«Пропонується порядок, відповідно до якого Вища рада юстиції стане єдиним незалежним органом у системі судоустрою, який відповідатиме за питання добору суддів, їх кар’єри та притягнення до відповідальності. При цьому склад та порядок формування цього органу мають повністю відповідати міжнародним стандартам у сфері незалежності суддів», - зазначив І.Бондарчук.
Також має бути забезпечено систему громадського контролю за діяльністю судової гілки влади. До Вищої ради юстиції обов’язково мають увійти представники громадськості. "Громадський контроль за процесами, що відбуваються у судовій системі, обов’язково має бути. Судді мають усвідомлювати свою відповідальність перед суспільством", - сказав заступник Міністра юстиції.
Водночас Мін’юст повністю підтримує ідею повернення Верховному Суду України повноважень вищої судової інстанції.