Венеціанська комісія прийняла на експертизу урядовий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інших законодавчих актів щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів».
Про це заявив радник Міністра юстиції України, народний депутат Ігор Алєксєєв, повідомляє «
ЗіБ» з посиланням на Мін’юст.
За словами Алєксєєва, зазначений законопроект отримав позитивні відгуки під час консультацій, що проходили у рамках 101- шої сесії Венеціанської комісії, оскільки в документі були враховані всі попередні зауваження міжнародних експертів.
"Міністерство юстиції спільно з фахівцями Реанімаційного пакету реформ та громадськістю протягом 8 місяців відпрацьовувало цей пакет законів. Для нас важливий позитивний висновок Венеціанської комісії. Після його надання є всі підстави на те, що зазначений пакет законів буде прийнятий Верховною Радою, оскільки в ньому враховані всі зауваження як вітчизняних, так і міжнародних експертів та громадськості", - наголосив І. Алєксєєв.
Остаточні консультації та доопрацювання документу відбудуться у січні 2015 року, коли до Києва прибуде делегація міжнародних експертів.
Нагадаємо, 3 грудня Міністр юстиції України Павло Петренко звернувся до Венеціанської комісії із запитом щодо проведення оцінки зазначеного законопроекту.
Головною метою документу є забезпечення гарантованого права на доступ громадян до правосуддя, запровадження прозорих і конкурсних засад добору суддів та ефективного механізму відповідальності суддів. Запропоновані зміни також покликані створити дієву систему суддівського самоврядування, оптимізувати судову систему та змінити підходи щодо її фінансування. В законопроекті враховано понад 40 рекомендацій Ради Європи.
Як відомо,13 жовтня 2014 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час виїзного засідання Кабінету Міністрів України за участю суддів Верховного Суду України представив урядовий законопроект «Про судоустрій і статус суддів», який передбачає, зокрема, повернення повноважень Верховному Суду України, ліквідацію господарських і адмінсудів, гарантований доступ до правосуддя та податкові критерії перевірки суддів.