flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Довічники» можуть отримати більш м’яке покарання.

13 травня 2015, 12:36
 
 
 
Народні депутати після обговорення схвалили внесення змін до законодавства, визначивши умови заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням.
Відповідний законопроект №2292 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням” було прийнято за основу.
Проект дозволяє засудженим до довічного позбавлення волі претендувати на більш м'яке покарання, а саме:
- умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не менше п’ятнадцяти років покарання у виді довічного позбавлення волі ;
- заміна невідбутої частини покарання більш м'яким можлива після фактичного відбуття засудженим не менше десяти років покарання у виді довічного позбавлення волі.
Окрім того, документ передбачає, що довічне позбавлення волі за готування до злочину та за замах на злочин не застосовується.
Ряд норм проекту стосується помилування, зокрема:
- помилування здійснюється Президентом України стосовно індивідуально визначеної особи і полягає у звільненні від відбування покарання або заміні покарання чи невідбутої частини покарання, призначеного судом, більш м’яким.
- актом про помилування може бути здійснена заміна покарання у виді довічного позбавлення волі на покарання у виді позбавлення волі на певний строк. Така заміна можлива після фактичного відбуття особою, засудженою до довічного позбавлення волі, не менше п’ятнадцяти років позбавлення волі. При помилуванні загальний строк відбування покарання у виді позбавлення волі не може перевищувати двадцяти п’яти років і подальшій заміні на більш м’яке це покарання не підлягає.
- клопотання про помилування має право подати засуджений, його захисник, законний представник, близькі родичі, правозахисні організації, в тому числі міжнародні, у порядку визначеному законодавством України.
Також проект передбачає застосування адміністративного нагляду до осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, у разі умовно-дострокового звільнення від відбування покарання або при помилуванні.
 
 
 
 
 
 

«Закон і Бізнес»