За півтора місяця набуває чинності новий закон «Про державну службу». Він істотно змінить статус помічників суддів. Але у судовій системі не полишають надії, що парламент поверне їх на держслужбу.
Під час підготовки до вступу в силу нового закону відбулася робоча нарада, на якій представники Верховного та вищих спеціалізованих судів, Державної судової адміністрації та Вищої ради юстиції розглянули складні питання його реалізації.
Як нагадав заступник директора департаменту нормативно-правової роботи та юридичного забезпечення Національного агентства з питань державної служби Андрій Астапов, новий закон набирає чинності з 1 травня 2016 року. Його положеннями, зокрема, передбачено:
• виведення за межі держслужби політичних посад тапосад патронатної служби, а також посад працівників, які виконують функції з обслуговування та допоміжні функції;
• системну класифікацію посад залежно від характеру та обсягу повноважень держслужбовців, їх кваліфікації та професійної компетентності;
• єдині умови вступу на держслужбу шляхом проведення відкритого конкурсу;
• запровадження щорічного оцінювання результатів діяльності держслужбовця (замість існуючої атестації та щорічної оцінки), результати якого впливатимуть на розмір призначеної премії;
• нові підходи до оплати праці шляхом збільшення посадового окладу в структурі зарплати;
• систему дисциплінарної відповідальності з вичерпним переліком підстав для накладення стягнень;
• встановлення вичерпного переліку підстав для припинення держслужби тощо.
Нині триває процес приведення у відповідність іззаконом «Про державну службу» інших нормативно-правових актів. Учасники наради обговорили, зокрема, правові наслідки зміни статусу помічника судді та порядок юридичного оформлення такої зміни.
Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі ВСС, представники судових установ мали єдину думку стосовно ініціювання повернення посад помічників суддів до системи державної служби. Крім того, йшлося про необхідність уніфікації структури та штатного розпису апарату судів.
За результатами наради вирішено створити робочі групи, які продовжать роботу щодо напрацювання рекомендацій керівникам судів з приводу впровадження положень закону «Про державну службу», а також пропозицій стосовно його вдосконалення для їх внесення суб’єктам законодавчої ініціативи.
«Закон і Бізнес»