flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Держбюджет України – 2017: основні показники

20 вересня 2016, 12:36

 

У 2017 році Державний бюджет України збільшиться до 876 млрд грн. (+16,9% порівняно із 2016 роком), а економічне зростання становитиме 3% ВВП.
 
Такі прогнози озвучив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час позачергового засідання Уряду 15 вересня, присвяченого розгляду проекту Закону про Державний бюджет, де були представлені основні макроекономічні показники на 2017 рік, передає видання «Закон і Бізнес».
Структура доходів залишається стандартною. Уряд не передбачає збільшення загальних доходів бюджету за рахунок збільшення ставок податків. Дефіцит бюджету на 2017 рік має не перевищувати 3%, і становитиме 77,5 млрд грн.
Уряд передбачає зростання соціальних стандартів. На 2017 рік Уряд закладає зростання у проекті бюджету на 10,1% - на 1 грудня 2017 року мінімальна зарплата та прожитковий мінімум становитиме 1762 грн, порівняно з 1600 грн станом на 1 грудня 2016 року.
Він також зауважив, що Уряд працює над формуванням пропозицій щодо реформування системи пенсійного забезпечення та системи оплати праці в Україні, і найближчим часом їх презентує.
Оборона і безпека. У 2017 році у бюджеті планується збільшення видатків на 14,5 млрд грн до 129 млрд грн. Видатки на грошове забезпечення військових зростають на 8,4 млрд грн.
Дороги. Видатки бюджету заплановані у розмірі 14,2 млрд грн від надходжень акцизного збору в Дорожній фонд, який буде створено як інструмент ефективного управління дорожнім господарством країни. До 1 млрд доларів очікується залучити від міжнародних фінансових організацій.
Енергоефективність. Уряд пропонує залучити 800 млн коштів бюджету і близько 100 млн євро від міжнародних донорів для створення Фонду енергоефективності.
АПК. Уряд передбачив 5,5 млрд грн на підтримку сільгосптоваровиробників, наприклад, на модернізацію, придбання малої механізації, українських тракторів, причіпного обладнання задля підвищення продуктивності їхньої праці та конкурентоздатності.
Децентралізація. До 9 млрд грн збільшується розмір державної підтримки у рамках Державного фонду регіонального розвитку. З них 1 млрд грн. буде спрямований на підтримку об’єднаних територіальних громад і 8 млрд грн - на соціально-економічний розвиток територій.
Вугільна галузь. Передбачено 1,8 млрд грн на реструктуризацію шахт і підтримку шахтарів.
Освіта. Уряд підвищує фінансування освіти на 21,1 млрд. Також передбачено збільшення заробітної плати педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у середньому більше ніж на 1400 грн.
Загальний обсяг видатків на стипендії збільшено на 576 млн грн: у 2017 році передбачено 5,816 млрд грн.
Охорона здоров'я. Уряд планує збільшення фінансування на 8,2 млрд грн порівняно з показниками 2016 року.
Пропонується спрямувати 5,9 млрд грн на централізовану закупівлю медикаментів через міжнародні організації і претендувати на кошти Глобального фонду, які дозволять "принаймні наблизитися майже впритул до 100% виконання програм закупівлі ліків для українців".
Крім того, передбачено зростання у середньому на 20% заробітної плати працівників сфери охорони здоров'я.
Культура. Видатки збільшуються на 1 млрд грн.
500 млн грн пропонується спрямувати на розвиток кіноіндустрії  в Україні. Окремо буде забезпечено видатки, пов'язані із підготовкою та проведенням пісенного конкурсу "Євробачення".
Також передбачені кошти на ремонтно-реставраційні роботи у Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр", на облаштування Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Музею Революції гідності, а також будівництво другої черги Національного музею
"Меморіал жертв Голодомору".
Представлення України за кордоном. Фінансування української дипломатичної служби  збільшується на 1 млрд грн.
Закон і Бізнес